OSP Zwiernik
   
 

AKTUALNOŚCI


ROK 2017

Boże Ciało
15.06.2017 r.

Udział Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zwiernika na czele z Pocztem Sztandarowym w Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Kościele Parafialnym w Zwierniku.

Zabezpieczenie koncertu uwielbienia
15.06.2017 r.

Udział Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zwiernika w zabezpieczeniu koncertu uwielbienia „NIEBO W SERCU – MIŁOŚĆ W NAS” na rynku w Pilźnie.

Zabezpieczenie Dni Pilzna
11.06.2017 r.

Udział Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zwiernika w zabezpieczeniu „Dni Pilzna”.

Wizytacja ks. Biskupa
04.06.2017 r.

Udział Ochotniczej Straży Pożarnej na czele z Pocztem Sztandarowym w uroczystej Eucharystii Zesłania Ducha Świętego połączonej z wizytacją księdza Biskupa Stanisława Salaterskiego w Kościele Parafialnym w Zwierniku.

Prace porządkowe
03.06.2017r.

Prace porządkowe przed kościołem parafialnym i plebanią w przeddzień wizytacji biskupiej.

Prace remontowe
27.05.2017r.

Rozpoczęcie prac remontowych przy naszej remizie. W pierwszej kolejności rozebrano starą podłogę taneczną, w miejsce której powstanie nowy garaż na samochody bojowe.

Nadania imienia Rotmistrza Witolda Pileckiego Szkole Podstawowej ze Zwiernika
26.05.2017r.

Udział delegacji Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zwiernika na czele z Pocztem Sztandarowym w Uroczystości nadania imienia Rotmistrza Witolda Pileckiego Szkole Podstawowej ze Zwiernika.

Prace porządkowe
23.05.2017r

Od godz. 15.30. Prace porządkowe przy Zespole Szkół w Zwierniku, przed nadaniem imienia Szkole Podstawowej – OSP Zwiernik GLBM.

15 – lecie Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Lipinach
13.05.2017

Udział delegacji Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zwiernika na czele z Pocztem Sztandarowym w 15 – leciu Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Lipinach połączone ze 100 - leciem Objawień Fatimskich.

Złoty Znak Związku OSP RP dla druha Bolesława Smotra.
07.05.2017r.

Miło nam poinformować, że druh naszej jednostki Bolesław Smoter został odznaczony ZŁOTYM ZNAKIEM ZWIĄZKU OSP RP. Odznaczenie przyjął z rąk Wiceprezesa Zarządu Głównego – Janusza Koniecznego. Uroczyste wręczenie medalu odbyło się w ramach Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka w Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej 7 maja 2017 roku. W programie obchodów znalazł się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka 2017 i Msza Święta koncelebrowana przez kapelanów strażackich pod przewodnictwem J.E. Arcybiskupa ks. Józefa Michalika a odprawiona w intencji wszystkich strażaków Podkarpacia.

Druhowi Bolesławowi serdecznie gratulujemy tak wysokiego odznaczenia, życzymy dużo zdrowia i sił na dalsze lata swojej posługi dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zwierniku.Obchody św. Floriana – patrona Strażaków.
06.05.2017r.

W sobotę 6 maja o godzinie 18.00 Druhowie OSP Zwiernik na czele z Pocztem Sztandarowym Mszą Świętą w Kościele Parafialnym rozpoczęli obchody Dnia Strażaka. Po uroczystej Eucharystii sprawowanej w intencji wszystkich strażaków, ich rodzin i zmarłych druhów spotkali się w remizie OSP. Przy tej okazji wręczone zostały odznaczenia za wysługę lat. Odznaczeni zostali:

10 lat: Dawid Jurek

15 lat: Mirosław Gęza, Daniel Jurek

20 lat: Jan Buras, Wojciech Proszowski

25 lat: Stanisław Podgórnik, Zbigniew Proszowski, Krzysztof Rynkar, Stanisław Świerczek

30 lat: Stanisław Dziadek, Robert Kula

35 lat: Kazimierz Kaczor, Andrzej Proszowski

40 lat: Wacław Jurek

50 lat: Jan SasŚwięta Wielkanocne
14-15.04.2017r.

Jak co roku, Druhowie naszej jednostki uczestniczyli w obchodach Triduum Paschalnego. Wystawiono Wartę Honorową przy Grobie Pańskim, następnie cała jednostka na czele z Pocztem Sztandarowym wzięła udział w uroczystej Wigilii Paschalnej.


ROK 2016

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze.
07.02.2016

W dniu 7 lutego 2016 roku odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze w naszej jednostce. W zebraniu wziął udział Komendant Gminny OSP Wacław Jurek, prezes ZOSP Gminy Pilzno Zbigniew Buszek, przedstawiciel KP PSP w Dębicy mł. bryg. Damian Guziec oraz Sołtys i Radny wsi Zwiernik Marcin Potempa. Podczas zebrania przedstawiono sprawozdania za ubiegły rok i przyjęto plan działalności na nowy. Wybrano nowy zarząd OSP, który przedstawia się następująco:

Prezes- Gęza Mirosław

Wiceprezes Naczelnik – Kula Robert

Wiceprezes – Rynkar Krzysztof

Zastępca naczelnika – Proszowski Zbigniew

Sekretarz – Mroczek Adrian

Skarbnik- Ryba Damian

Gospodarz – Wojciechowski Wojciech

Skład komisji rewizyjnej:

Podgórnik Stanisław

Proszowski Wojciech

Świerczek StanisławROK 2015

Uroczystość odpustowa w naszej parafii.
11.11.2015

Dnia 11.11. 2015 roku nasza jednostka wzięła udział w Uroczystości Odpustowej ku czci Św. Marcina Biskupa – patrona Naszej Parafii. Druhowie na czele z Pocztem Sztandarowym uczestniczyli w Sumie Odpustowej oraz procesji wokół kościoła.

Poświecenie lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.
3.10.2015

Dnia 3.10.2015 rok odbyło się poświęcenie lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego OSP ZWIERNIK. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. w Kościele Parafialnym, odprawionej przez ks. Proboszcza Leszka Kosa. Po Mszy św. jej uczestnicy przeszli na plac przed budynek Domu Kultury w Zwierniku. Rytm marszu poddawała orkiestra dęta z Pilzna. Kolejnym punktem programu było powitanie wszystkich zebranych gości: Burmistrza Pilzna – panią Ewę Gołębiowską, Zastępcę Burmistrza – pana Krzysztofa Krawca, Księdza Proboszcza – Leszka Kosa, Starostę Powiatu Dębickiego – pana Andrzeja Regułę, Prezesa Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych – Pana Władysława Radzika, Zdzisława Wanata – Starszego Brygadiera PSP Dębica, Sekretarza Gminy Pilzno – pana Czesława Kubka, radnych Rady Miejskiej w Pilźnie na czele z Przewodniczącym panem Tadeuszem Pieczonką, Pracowników Urzędu Miejskiego – pana Wacława Tomasiewicza i Michała Rolnickiego, Członków Rady Sołeckiego ze Zwiernika, Prezesa Zarządu Gminnego OSP – pana Zbigniewa Buszka i wszystkich zebranych gości jak również delegacje wraz z pocztami sztandarowymi. Po przemówieniach, wręczeniu pamiątek i wyróżnień dla druhów , wszyscy udali się na wspólny poczęstunek. Serdecznie dziękujemy za miłą, wspólną zabawę !!

Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze.
27.09.2015

W dniu 27.09.2015 roku w Pustyni odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze. W zawodach udział wzięło 22 jednostki męskich i żeńskich Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu. Zawodnicy mieli do pokonania dwie konkurencje. Sztafetę pożarniczą 7x50 metrów oraz ćwiczenie bojowe. Strażacy z OSP Zwiernik wywalczyli pierwsze miejsce i tym samym obronili tytuł mistrza powiatu z 2013 roku uzyskując: czas w sztafecie 59,61 oraz rewelacyjny czas ćwiczenia bojowego 33.73 , drugie miejsce zajęli druhowie z OSP Brzeźnica Wola oraz trzecie miejsce OSP Nagoszyn. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli i kibicowali naszym druhom ! Podziękowania również dla wszystkich strażaków którzy wspólnie z nami świętowali .

Gminne Dożynki
23.08.2015.

Dnia 23 sierpnia 2015 roku w naszej miejscowości odbyły się Dożynki Gminne połączone z Pilźnieńskim Festiwalem Pierogów. Uroczystość rozpoczęła msza święta w naszym kościele , następnie przemarsz korowodu na stadion przy Zespole Szkół w Zwierniku, gdzie wręczono bochen chleba na ręce pani burmistrz, podziękowano za zebrane tegoroczne plony , zaprezentowano wszystkie wieńce i przywitano wszystkich gości. Mieszkańcy i przybyli goście mogli skorzystać z wielu atrakcji. Gwiazdą zespołu był zespół Turnioki. Ten dzień na pewno miło zostanie zapamiętany przez wszystkich , dziękujemy za wspólna zabawę !

Odpust w Sanktuarium w Przeczycy
16.08.2015

Jak co roku, 16 sierpnia o godzinie 18.00, w ramach Uroczystości Odpustowej w Sanktuarium Matki Bożej w Przeczycy, odbyła się Msza Święta dla Straży Pożarnej i służb mundurowych. W tej Uroczystości brali udział również druhowie OSP Zwiernik, na czele z Pocztem Sztandarowym.

Przekazanie Samochodu dla OSP ZWIERNIK
6.08.2015 r.

Dzień 6.08.2015 r. przejdzie do wieloletniej, bogatej historii OSP w ZWIERNIKU jako ważna data. Właśnie w tym dniu, przy pięknej słonecznej pogodzie w jednostce odbyło się przekazanie na jej wyposażenie nowo zakupionego lekkiego samochodu ratowniczo gaśniczego marki Renault Master z napędem 4x2 . Wśród obecnych byli miedzy innymi: Komendant Gminny Wacław Jurek , Sołtys i Radny wsi Zwiernik Marcin Potempa , Prezes OSP ZWIERNIK Wojciech Proszowski oraz Naczelnik Robert Kula. Wszystkim , którzy poczynili starania i przyczynili się do zakupu nowego samochodu składamy gorące podziękowania !!!!

Uroczystość odpustowa.
26.07.2015 r.

Dnia 26.07.2015 r. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zwierniku na czele z Pocztem Sztandarowym uczestniczyła w Uroczystości Odpustowej ku czci św. Anny - patronki naszej parafii.

Gminne zawody Sportowo-Pożarnicze
21.06.2015

W dniu 21.06.2015 roku w Pilźnie odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze o Puchar Burmistrza miasta Pilzna. W zawodach udział wzięło 9 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Pilzno. Tradycyjnie zawodnicy mieli do pokonania dwie konkurencje. Sztafetę pożarniczą 7x50 metrów oraz ćwiczenie bojowe. Strażacy z OSP Zwiernik wywalczyli pierwsze miejsce, tuż za nimi, drugie miejsce OSP Słotowa oraz trzecie miejsce OSP Pilzno. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli i kibicowali naszym druhom ! Podziękowania również dla wszystkich strażaków którzy wspólnie z nami świętowali .

Uroczystość Bożego Ciała.
04.06.2015

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w tym roku miała szczególny wymiar dla Naszej Parafii. O godz. 11.00 rozpoczęła się Msza Święta, po której przeszliśmy procesją do 4 ołtarzy rozmieszczonych w różnych punktach Naszej Miejscowości. Jednostka OSP Zwiernik zabezpieczała trasę przemarszu oraz uczestniczyła w procesji na czele z Pocztem Sztandarowym.

Dzień Strażaka 2015
03.05.2015

3 maja 2015 roku o godz. 16.00 druhowie OSP Zwiernik na czele z Pocztem Sztandarowym oraz Orkiestra Dętą wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej odprawionej w intencji naszej jednostki, strażaków i ich rodzin oraz zmarłych druhów. Po zakończonej Uroczystości w remizie OSP rozdane zostały medale i odznaczenia dla zasłużonych Strażaków naszej jednostki. Następnie wszyscy udali się na przygotowany poczęstunek.

Odznaczeni zostali:
Odznaka Wzorowy Strażak
- dh Mroczek Adrian
- dh Podgórnik Piotr
- dh Wojciechowski Grzegorz
- dh Podgórnik Krzysztof
- dh Wilk Marek
- dh Jałowiec Mariusz

Brązowy Medal za zasługi dla pożarnictwa
- dh Zbigniew Gaweł

Wielkanoc 2015
3-4.04.2015

Strażacy naszej Jednostki czynnie uczestniczyli w obchodach Triduum Paschalnego. Włączyliśmy się w przygotowanie czytań mszalnych i Męki Pańskiej, posługę liturgiczną przy ołtarzu a w Wielki Piątek jak każe tradycja wystawiliśmy Wartę Honorową przy Grobie Pańskim. W Wielką Sobotę uczestniczyliśmy w obrzędzie poświęcenia ognia i na czele ze Sztandarem Ochotniczej Straży Pożarnej wzięliśmy udział w procesji rezurekcyjnej.


Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy
Zdrowych, pogodnych i spokojnych Świąt, 
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju, 
serdecznych spotkań w gronie rodziny 
i wśród przyjaciół 
oraz wesołego Alleluja.

Druhowie OSP Zwiernik


Nawiedzenie Obrazu Miłosiernego Jezusa.
11.03.2015

Dnia 11.03.2015 r. nasza jednostka brała udział w Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła się ok. godziny 16.15 śpiewami i modlitwami. Następnie wszyscy zebrani udali się przed Kościół gdzie oczekiwali na przybycie. Uroczystościom przewodniczył ks. Infułat Adam Kokoszka

Zebranie sprawozdawcze.
24.01.2015

Dnia 24 stycznia 2015 r. strażacy naszej jednostki spotkali się, by podsumować ubiegły 2014 rok. Naczelnik OSP przedstawił sprawozdanie z działalności, w którym podsumował udziały naszego zastępu w akcjach ratowniczo - gaśniczych, reprezentowanie jednostki przez poczet sztandarowy na szeregu uroczystościach oraz złożył życzenia noworoczne. W gronie Zarządu i obecnych Druhów podjęto dyskusję na temat planów na 2015 rok. Swoją obecnością zaszczycił nas Radny Rady Miejskiej w Pilźnie, Sołtys wsi Zwiernik Pan Marcin Potempa. 
Do grona nowych strażaków przyjęto:
- Dh Gawlik Piotr
- Dh Gawlik Marcin
- Dh Podolski Sławomir
- Dh Podolski Łukasz
- Dh Podolski Marcin


ROK 2013

Uroczystość Odpustowa w Naszej Parafii i nadanie odznaczeń Druhom OSP Zwiernik
11.11.2013

O godzinie 11.00 w Kościele Parafialnym w Zwierniku Strażacy OSP Zwiernik wzięli udział w uroczystej Sumie Odpustowej i procesji eucharystycznej ku czci Św. Marcina Biskupa – Patrona Naszej Parafii. Po zakończonej Uroczystości w remizie OSP rozdane zostały medale i odznaczenia dla zasłużonych Strażaków naszej jednostki.

Odznaczeni zostali:
Odznaka Wzorowy Strażak
- dh Szczepan Wadas
- dh Kamil Buras

Brązowy Medal za zasługi dla pożarnictwa
- dh Dawid Jurek
- dh Wojciech Wojciechowski

Srebrny Medal za zasługi dla pożarnictwa
- dh Stanisław Podgórnik
- dh Mirosław Gęza
- dh Wojciech Proszowski
- dh Krzysztof Rynkar

Złoty Medal za zasługi dla pożarnictwa
- dh Robert Kula
- dh Stanisław Świerczek
- dh Kazimierz Kaczor


Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze
15.09.2013

15 września 2013 roku na stadionie MULKS w Pustyni rozegrane zostały Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. W organizowanych co dwa lata zmaganiach najlepszych w swoich gminach Strażaków Ochotników wystąpiło 20 drużyn: 11 męskich i 9 żeńskich. W grupie A (męskiej) najlepsza okazała się nasza jednostka. Tym samym, po raz pierwszy w historii wygraliśmy zawody powiatowe. W przyszłym roku, będziemy reprezentować Powiat Dębica na Wojewódzkich Zawodach Sportowo – Pożarniczych.

Klasyfikacja końcowa zawodów:
Grupa C żeńska

1. OSP Góra Motyczna
2. OSP Wola Wielka
3. OSP Paszczyna

Grupa A męska
1. OSP Zwiernik

2. OSP Góra Motyczna
3. OSP Brzeźnica WolaGminne Zawody Sportowo – Pożarnicze
14.07.2013

W dniu 14.07.2013 w Pilźnie odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze o Puchar Burmistrza miasta Pilzna. W zawodach udział wzięło 10 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Pilzno oraz dodatkowo jedna drużyna młodzieżowa. Tradycyjnie zawodnicy mieli do pokonania dwie konkurencje. Sztafetę pożarniczą 7x50 metrów oraz ćwiczenie bojowe. Z uwagi na padający przed zawodami deszcz, zrezygnowano z równoważni w sztafecie. Strażacy z OSP Zwiernik wywalczyli pierwsze miejsce, wygrywając zarówno w sztafecie jak i ćwiczeniu bojowym.ROK 2012

Odpust parafialny.
11.11.2012

Udział Druhów na czele z Pocztem Sztandarowym w Uroczystości Odpustowej ku czci Św. Marcina oraz zakończeniu Misji Świętych w naszej miejscowości. 


Pożegnanie Księdza Kapelana Grzegorza Nowaka
04.11.2012

Mszą Świętą w Kaplicy w Strzegocicach Druhowie z Gminy Pilzno pożegnali odchodzącego do innej Parafii Księdza Kapelana Grzegorza Nowaka. W Eucharystii uczestniczyli również Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zwiernika.


Obchody Dnia Pieroga
16.09.2012

Udział Strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zwiernika w zabezpieczeniu Obchodów Dnia Pieroga na Ranczu Taurus w Strzegocicach.

Pogrzeb Strażaka
18.10.2012

Udział Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej na czele z Pocztem Sztandarowym w Uroczystości Pogrzebowej śp. dh Stanisława Chrobaka - strażaka OSP Podlesie Machowskie.

Kurs ratownictwa technicznego dla strażaków OSP
10 – 14.09.2012

W dniach od 10 do 14 września 2012 roku odbył się kurs z zakresu ratownictwa technicznego, zorganizowany przez Komendę Powiatową PSP w Dębicy. Szkolenie obejmowało organizację akcji ratownictwa technicznego na drogach, sposoby uwalniania osób poszkodowanych z samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów przy pomocy specjalistycznych narzędzi hydraulicznych.

W szkoleniu brali udział strażacy z OSP Zwiernik:
Buras Jan
Buras Kamil
Gęza Mirosław
Jurek Dawid
Kula Robert
Mroczek Adrian
Proszowski Wojciech
Proszowski Zbigniew
Wilk Marek


Wszyscy zakończyli kurs zdanym egzaminem.Poświęcenie samochodu OSP Lipiny
20.05.2012

O godzinie 15.00 Mszą Świętą polową rozpoczęła się uroczystość przekazania i poświęcenia samochodu strażackiego dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Lipin. Po zakończonej Eucharystii oficjalnego przekazania dokonała Pani Burmistrz Ewa Gołębiowska. Uroczystość uświetnili uczniowie ZS Lipiny, którzy przygotowali bardzo ciekawą część artystyczną. Do Lipin przyjechali strażacy z całej gminy, w tym druhowie z OSP Zwiernik, na czele z Pocztem Sztandarowym.

Wycieczka – Zakopane
19.05.2012

W dniu 19.05.2012 druhowie naszej jednostki wraz ze swoimi rodzinami, wzięli udział w wycieczce do Zakopanego, zorganizowanej przez zarząd OSP Zwiernik. W pierwszej kolejności zwiedzono Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Kolejnymi punktami wycieczki były skocznie narciarskie, wyjazd kolejką szynową na Gubałówkę i zjazd wyciągiem krzesełkowym Butorowy Wierch oraz spacer po słynnych Krupówkach.


Gminny Dzień Strażaka w Strzegocicach
12.05.2012

O godzinie 18.00 w Kaplicy p.w. Matki Boskiej Fatimskiej w Strzegocicach rozpoczęła się uroczysta Msza Święta sprawowana w intencji wszystkich strażaków z Gminy Pilzno. Mszę Świętą celebrował kapelan Ochotniczych Straży Pożarnych ks. Grzegorz Nowak. W uroczystości wzięli udział też nasi strażacy na czele z Pocztem Sztandarowym.


Dzień Strażaka
05.05.2012

5 maja 2012 roku o godz. 19.00 druhowie OSP Zwiernik na czele z Pocztem Sztandarowym wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej odprawionej w intencji naszej jednostki, strażaków i ich rodzin oraz zmarłych druhów. Po Mszy Świętej wszyscy druhowie zebrali się na wspólnym poczęstunku w remizie OSP.


Uroczystość Pogrzebowa dh Stanisława Placka w Pilźnie
04.05.2012

Udział delegacji Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zwiernika na czele z Pocztem Sztandarowym w Uroczystości Pogrzebowej Śp. Stanisława Placka – druha Ochotniczej Straży Pożarnej w Pilźnie.

Wielkanoc 2012
06-07.04.2012

Coroczna tradycja pełnienia Warty Honorowej przy Grobie Pańskim zebrała członków naszej jednostki, aby wspólnie uczestniczyć w obchodach Triduum Paschalnego. W Wielki Piątek wystawiono Wartę, którą Druhowie pełnili do Mszy Rezurekcyjnej w Wielka Sobotę. W tym dniu, cała jednostka na czele z Pocztem Sztandarowym, wzięła udział w uroczystej Wigilii Paschalnej.


Sprzątanie w naszej miejscowości
03.04.2012

Strażacy OSP Zwiernik po raz kolejny wzięli udział w akcji sprzątania naszej miejscowości. Przy głównych arteriach drogowych uprzątnięto rowy i tereny przydrożne.

Zebranie sprawozdawcze
17.03.2012

W sobotę 17.03.2012 roku odbyło się w naszej remizie zebranie sprawozdawcze. Jak co roku przedstawiono sprawozdanie z działalności za ubiegły rok, podsumowano udziały naszych druhów w akcjach ratowniczo – gaśniczych i różnego rodzaju uroczystościach. Do grona nowych strażaków zostali przyjęci: Gajda Tomasz, Gaweł Michał, Godziński Damian, Wilk Krzysztof.

ROK 2011

Szkolenie podstawowe strażaków ratowników
23.09.2011 – 29.10.2011 oraz 24.02.2012 - 16.03.2012

W dniach 23.09.2011 – 29.10.2011 oraz 24.02.2012 - 16.03.2012 strażacy OSP Zwiernik brali udział w szkoleniu podstawowym dla druhów z terenu Gminy Pilzno. Kurs przeprowadziła Komenda Powiatowa PSP w Dębicy. W szkoleniu brali udział: dh Proszowski Wojciech, dh Jurek Dawid, dh Buras Kamil, dh Wadas Szczepan, dh Wilk Marek, dh Podgórnik Krzysztof, dh Podgórnik Piotr, dh Jałowiec Mariusz, dh Mroczek Adrian, dh Wojciechowski Wojciech.

Alarm, sprawdzanie gotowości bojowej
25.11.2011

W dniu 25.11.2011 roku miało miejsce sprawdzanie gotowości bojowej Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej z Gminy Pilzno. Po sygnale syreny, gotowość wyjazdu zgłosiło dwa zastępy strażaków naszej jednostki.

Odpust Parafialny
11.11.2011

Udział Druhów na czele z Pocztem Sztandarowym w Uroczystości Odpustowej ku czci Św. Marcina oraz zakończeniu Misji Świętych w naszej miejscowości.


Sprzątanie przed odpustem
10.11.2011

Przed Odpustem Parafialnym uprzątnięto otoczenie kościoła. Wymyto chodniki i ogrodzenie oraz zebrano piasek naniesiony na parking.


Pogrzeb Śp. Ks. Lucjana Morawskiego
19.10.2011

Udział delegacji Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zwiernika na czele z Pocztem Sztandarowym w Uroczystości Pogrzebowej śp. Ks. Lucjana Morawskiego w miejscowości Olszyny.

Powiatowe zawody sportowo – pożarnicze
04.09.2011

W dniu 04.09.2011 w Dębicy odbyły się powiatowe zawody sportowo – pożarnicze. Wystąpiło 20 drużyn: 9 żeńskich i 11 męskich. W grupie żeńskiej najlepsza okazała się OSP Brzeźnica Wola. W grupie męskiej zwycięstwo odnieśli koledzy z OSP Pilzno. Po awarii sprzętu nasza jednostka uplasowała się na 9 miejscu.

Odpust w Sanktuarium w Przeczycy
16.08.2011

Jak co roku, 16 sierpnia o godzinie 18.00, w ramach Uroczystości Odpustowej w Sanktuarium Matki Bożej w Przeczycy, odbyła się Msza Święta dla Straży Pożarnej i służb mundurowych. W tej Uroczystości brali udział również druhowie OSP Zwiernik, na czele z Pocztem Sztandarowym.

Uroczystość Pogrzebowa Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej
10.08.2011

Udział delegacji Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zwiernika na czele z Pocztem Sztandarowym w Uroczystości Pogrzebowej Nadbrygadiera Zbigniewa Szablewskiego, Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.


Uroczystość Odpustowa w naszej parafii.
24.07.2011

Udział Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej na czele z Pocztem Sztandarowym w Uroczystości Odpustowej ku czci św. Anny - patronki naszej parafii.


Prace porządkowe wokół kościoła
23.07.2011

Przed Odpustem Parafialnym Strażacy uprzątnęli obejście kościoła, oczyścili nawierzchnię drogi i chodnika z błota i piasku pozostałego po pracach budowlanych wokół kościoła i przy plebani.


Jubileusz 80 – lecia powstania OSP Łęki Górne
17.07.2011

Mszą Świętą w intencji strażaków 17 lipca 2011r. rozpoczęły się obchody 80-lecia powstania jednostki OSP w Łękach Górnych. Następnie jednostki OSP z całej gminy zgromadziły się przed budynkiem wiejskim gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Jubileusz druhów z Łęk Górnych był okazją do wręczenia medali oraz odznaczeń. Swoją obecnością zaszczycili burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska, wiceburmistrz Pilzna Krzysztof Krawiec, wicewojewoda podkarpacki Andrzej Reguła, komendant powiatowy OSP Krzysztof Moskal, poseł Jan Warzecha, przedstawiciel PSP w Dębicy mł. bryg. Zdzisław Wanat oraz władze Zarządu Gminnego OSP w Pilźnie.


Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze
26.06.2011

W dniu 26.06.2011 w Pilźnie odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze o Puchar Burmistrza miasta Pilzna. W zawodach udział wzięło 10 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Pilzno, dodatkowo jedna drużyna żeńska oraz dwie młodzieżowe. Tradycyjnie zawodnicy mieli do pokonania dwie konkurencje. Sztafetę pożarniczą 7x50 metrów oraz ćwiczenie bojowe. Strażacy z OSP Zwiernik wywalczyli drugie miejsce, wygrywając jedną z konkurencji – sztafetę 7x50m.

Wyniki w grupie męskiej przedstawiają się następująco:

Sztafeta pożarnicza
1. OSP Zwiernik – 61,3
2. OSP Łęki Dolne – 61,4
3. OSP Pilzno – 62,7 + 3 pkt. karne
4. OSP Łęki Górne – 69,6
5. OSP Lipiny – 71
6. OSP Jaworze Dolne – 71,4
7. OSP Machowa – 76,9
8. OSP Parkosz – 68,5 + 10 pkt. karnych
9. OSP Strzegocice – 76,1 + 3 pkt. karne
10.OSP Bielowy – 77,3 +3 pkt. karne

Ćwiczenie bojowe
1. OSP Pilzno – 40,5
2. OSP Łęki Górne – 49,1
3. OSP Zwiernik – 49,6
4. OSP Łęki Dolne – 52
5. OSP Bielowy – 54,5
6. OSP Strzegocice – 50,4 + 5 pkt. karnych
7. OSP Parkosz – 61
8 OSP Jaworze Dolne – 58,2 +5 pkt. karnych
9. OSP Lipiny – 55 +10 pkt. karnych
10.OSP Machowa – 67,2

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

1. OSP Pilzno – 106,2
2. OSP Zwiernik – 110,9
3. OSP Łęki Dolne – 113,4
4. OSP Łęki Górne – 118,7
5. OSP Strzegocice – 134,5
6. OSP Jaworze Dolne – 134,6
7. OSP Bielowy – 134,8
8. OSP Lipiny – 136
9. OSP Parkosz – 139,5
10.OSP Machowa – 144,1

Zapraszamy również do wideogalerii, gdzie można zobaczyć krótki filmik z zawodów.

Boże Ciało
23.06.2011

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa druhowie z naszej jednostki uczestniczyli we Mszy Świętej na czele z Pocztem Sztandarowym oraz zabezpieczyli trasę przemarszu procesji do 4 ołtarzy rozmieszczonych w różnych punktach Naszej Miejscowości.


Zabezpieczenie Projektu w Pilźnie
19.06.2011

Udział Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zwiernika w zabezpieczeniu projektu „BY ŻYŁO TO CO STWORZYŁ LUD”, organizowanego przez Dom Kultury w Pilźnie. Od godziny 10.00 do 19.00 odbyła się prezentacja stoisk rękodzielniczych. Od godziny 13.00 do 22.00 prezentowały się Dziecięce Zespoły Taneczne, Kapele Ludowe i Zespoły Śpiewacze. O godzinie 22.00 rozpoczęła się zabawa taneczna.

Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Pilźnie.
04.06.2011

W dniu 4 czerwca 2011r. odbył się w Pilźnie Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. W zebraniu wzięli udział delegaci z poszczególnych jednostek OSP jak również zaproszeni goście: Pani Burmistrz Ewa Gołębiowska, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Dębicy st. bryg. Zbigniew Lasko oraz Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP Druh Krzysztof Moskal . W dalszej części obrad Zjazdu delegaci dokonali wyboru nowych władz.

W skład Zarządu Gminnego weszli druhowie:
Prezes - Zbigniew Buszek
Wiceprezes – Robert Kula
Wiceprezes –Krzysztof Ryba
Komendant Gminny – Wacław Jurek
Sekretarz – Zbigniew Zyznar
Skarbnik- Zenon Gołąb
Członek Zarządu – Józef Jałowiec
Członek Zarządu – Robert Grzebień
Członek Zarządu – Jacek Świerczek

Skład komisji rewizyjnej:
Przewodniczący – Bogdan Michoń
Sekretarz – Artur Zięba
Członek - Tadeusz Książek


Gminny Dzień Strażaka w Strzegocicach
14.05.2011

Udział delegacji Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zwiernika na czele z Pocztem Sztandarowym we Mszy Św. celebrowanej przez Kapelana OSP Gminy Pilzno Ks. Grzegorza Nowaka w intencji wszystkich strażaków.

Dzień Strażaka
04.05.2011

W Dniu Patrona Strażaków, Św. Floriana, Druhowie naszej jednostki na czele z Pocztem Sztandarowym zgromadzili się w Kościele Parafialnym na Mszy Św. odprawianej w intencji wszystkich strażaków, ich rodzin oraz zmarłych druhów.

Święta Wielkanocne
22-23.04.2011

Jak co roku, Druhowie naszej jednostki wspólnie uczestniczyli w obchodach Triduum Paschalnego. Wystawiono Wartę Honorową przy Grobie Pańskim, następnie cała jednostka na czele z pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystej Procesji Rezurekcyjnej.

Pogrzeb Śp. Ks. Edwarda Muchy
05.04.2011

Udział delegacji Ochotniczej Straży Pożarnej na czele z Pocztem Sztandarowym w Uroczystości Pogrzebowej śp. Ks. Edwarda Muchy w miejscowości Jamy.


Zebranie wyborcze
19.02.2011

W dniu 19 lutego odbyło się zebranie wyborcze w naszej jednostce.

Wybrano nowy zarząd OSP, który przedstawia się następująco:
Prezes- Proszowski Wojciech
Wiceprezes Naczelnik – Kula Robert
Wiceprezes – Buras Jan
Zastępca naczelnika – Rynkar Krzysztof
Sekretarz – Proszowski Zbigniew
Skarbnik- Gęza Mirosław
Gospodarz – Proszowski Andrzej

Skład komisji rewizyjnej:
Przewodniczący – Podgórnik Stanisław
Wiceprzewodniczący – Jałowiec Mariusz
Sekretarz - Mazur Sławomir


Pogrzeb Śp. Dh Dziedzica.
03.01.2011

W dniu 3 stycznia delegacja OSP Zwiernik uczestniczyła w Uroczystości Pogrzebowej Śp. druha Dziedzica z Bielów.

ROK 2010

Odpust Parafialny
11.11.2010

W Uroczystości Odpustowej ku czci Św. Marcina Biskupa – patrona Naszej Parafii, Druhowie naszej jednostki na czele ze Sztandarem uczestniczyli w Sumie Odpustowej oraz procesji wokół kościoła.

Szkolenie BHP
20-23.09.2010

W dniach 20 – 23 września czterech członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Zwierniku brało udział w szkoleniu BHP. Byli to: Kula Robert, Gęza Mirosław, Buras Jan, Proszowski Zbigniew.

Gminny Dzień Strażaka, Strzegocice
15.05.2010

Tradycją jest, że Strażacy – Ochotnicy gminy Pilzno spotykają się w maju w kaplicy w Strzegocicach aby podziękować Matce Boskiej Fatimskiej i Św. Florianowi za opiekę podczas niesienia pomocy ludziom poszkodowanym w zdarzeniach losowych. We mszy św. celebrowanej przez kapelana OSP gminy Pilzno ks. Grzegorza Nowaka uczestniczyły poczty sztandarowe z terenu gminy oraz strażacy na czele z przedstawicielami Zarządu Gminnego OSP w Pilźnie.


Dzień Strażaka, wspomnienie Św. Floriana
03.05.2010

Mszą Św. w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej w Zwierniku uczciliśmy wspomnienie Św. Floriana, patrona Strażaków. Uczestniczyli w niej druhowie naszej jednostki wraz ze swoimi rodzinami. Mszy Św. przewodniczył ks. Leszek Kos – proboszcz parafii Zwiernik, który podziękował strażakom za ich pomoc i współpracę.

Pogrzeb Śp. Józefa Chmury, Burmistrza Pilzna
19.04.2010

19 kwietnia w poniedziałek, gmina Pilzno pożegnała swojego włodarza Pana Józefa Chmurę. W ostatniej drodze towarzyszyły Burmistrzowi setki ludzi. Wśród nich obecni byli m.in. prezes ZW PSL, wiceminister skarbu Jan Bury, wojewoda Mirosław Karapyta, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, samorządowcy sąsiednich powiatów i przedstawiciele gmin. W uroczystości pogrzebowej uczestniczyły dziesiątki pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Związku Harcerstwa Polskiego, Szkół i organizacji pozarządowych. Trumnę z ciałem burmistrza nieśli strażacy-ochotnicy, wśród nich przedstawiciele OSP Zwiernik.

Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć na stornie Urzędu Gminy Pilzno:


Msza za ofiary katastrofy lotniczej
17.04.2010

„A jeśli komu droga otwarta do nieba,
Tym co służą Ojczyźnie.”

Jan Kochanowski
Pieśń XII

W całym kraju odbywają się msze żałobne w intencji ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu, który rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem. W sobotę o godzinie 16.00 również w naszej gminie odprawiona została Msza Święta za ofiary katastrofy lotniczej, w której zginął Prezydent RP Lech Kaczyński oraz kilkadziesiąt osobistości. W Kościele Parafialnym w Pilźnie Mszę Świętą odprawił Proboszcz Parafii Pilzno Ks. Józef Jabłoński. Na Uroczystości obecni byli nasi Druhowie na czele z Pocztem Sztandarowym. Na zakończenie Mszy zaintonowano "Boże coś Polskę".


Triduum Paschalne 2010
01.04.2010 - 03.04.2010

Strażacy naszej Jednostki czynnie uczestniczyli w obchodach Triduum Paschalnego. Włączyliśmy się w przygotowanie czytań mszalnych i Męki Pańskiej, posługę liturgiczną przy ołtarzu a w Wielki Piątek jak każe tradycja wystawiliśmy Wartę Honorową przy Grobie Pańskim. W Wielką Sobotę uczestniczyliśmy w obrzędzie poświęcenia ognia i na czele ze Sztandarem Ochotniczej Straży Pożarnej wzięliśmy udział w procesji rezurekcyjnej.


WESOŁEGO ALLELUJA !!!
02.04.2010

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja"

życzy wszystkim Druhom oraz mieszkańcom
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Zwierniku.


Pogrzeb Śp. Marii Jurek
28.01.2010

W dniu 28 stycznia Druhowie OSP Zwiernik uczestniczyli w Uroczystości Pogrzebowej Śp. Marii Jurek.

Dh Wacław Jurek, Naczelnik OSP Zwiernik, Komendant Gminny OSP w Pilźnie składa serdeczne podziękowania wszystkim przybyłym Jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Pilzno za udział w Uroczystości Pogrzebowej. .


Zebranie sprawozdawcze za rok 2009
24.01.2010

W niedzielę 24 stycznia druhowie OSP Zwiernik zebrali się by wspólnie podsumować miniony 2009 rok. Omówiono udział w akcjach ratowniczo gaśniczych i innych działaniach, w których brała udział nasza jednostka. Przedstawiono plany i założenia na kolejny rok. Do grona członków OSP dołączyli:
Dh Adrian Mroczek
Dh Sebastian Rzeszutko
Na koniec Zarząd OSP złożył wszystkim Druhom noworoczne życzenia.


XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
10.01.2010

Tradycją jest, że podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Dom Kultury w Zwierniku organizuje zabawę dla dzieci, połączoną ze zbiórką pieniędzy, które w tym roku zostaną przeznaczone na leczenie dzieci z chorobami onkologicznymi. Strażacy naszej jednostki wraz ze swoimi rodzinami włączyli się w akcję i licznie uczestniczyli w zorganizowanej imprezie.


ROK 2009

Szkolenie z zakresu obsługi aparatów ochrony dróg oddechowych
30.11.2009 – 03.12.2009

W dniach od 30 listopada do 3 grudnia członkowie naszej jednostki wspólnie z kolegami z OSP Pilzno i OSP Łęki Górne uczestniczyli w szkoleniu z zakresu obsługi i eksploatacji sprzętu ochrony dróg oddechowych przeprowadzonym przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy wg programu KG PSP z dnia 11 maja 2006r., które zakończyło się egzaminem pisemnym.
Wszyscy strażacy zdali egzamin z wynikiem pozytywnym.


Odpust Parafialny
11.11.2009

W Uroczystość Odpustową ku czci Św. Marcina Biskupa – patrona Naszej Parafii Druhowie OSP na czele ze Sztandarem uczestniczyli w Sumie odpustowej oraz procesji wokół kościoła.

Prace porządkowe wokół kościoła
10.11.2009

Przed Odpustem Parafialnym Strażacy uprzątnęli obejście kościoła i plebani, oczyścili nawierzchnię drogi i chodnika z błota i piasku pozostałego po pracach budowlanych wokół kościoła i przy cmentarzu.

Prace budowlane na cmentarzu i wokół plebanii
26.10.2009 – 31.10.2009

W tygodniu poprzedzającym uroczystość Wszystkich Świętych nasi Strażacy wspólnie z mieszkańcami wsi pracowali przy budowie parkingu obok cmentarza oraz wjazdu i parkingu na terenie plebanii.

Udrażnianie przepustów drogowych
20.10.2009

W dniu 20 października druhowie OSP prowadzili prace przy udrażnianiu przepustów drogowych na terenie miejscowości Zwiernik, na skrzyżowaniu przy Zespole Szkół w Zwierniku oraz na skrzyżowaniu z drogą na Górę Wschodnią.

Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze.
20.09.2009

W dniu 20 września 2009 roku o godzinie 14.00 odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze. Gospodarzem była Ochotnicza Straż Pożarna Dębica Kędzierz. Strażacy rywalizowali na Stadionie KS Wisłoka Dębica. W zawodach wzięło udział 14 drużyn męskich oraz 5 kobiecych. Nasza drużyna już po raz czwarty z rzędu wystąpiła w tego typu zawodach. Ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce, uzyskując najlepszy czas zawodów w ćwiczeniu bojowym.

Wyniki w grupie męskiej przedstawiają się następująco:

Sztafeta pożarnicza
1. OSP Korzeniów – 60,26
2. OSP Łęki Dolne – 60,8
3. OSP Góra Motyczna – 61,8
4. OSP Pustynia – 62,06
5. OSP Dębowa – 64,27
6. OSP Zwiernik – 64,6
7. OSP Nawsie Brzosteckie – 68,0
8. OSP Borowa – 68,7
9. OSP Siedliska Bogusz – 71,4
10. OSP Czarna – 75,74
11. OSP Dębica Kędzierz – 78,5
12. OSP Dzwonowa – dyskwalifikacja
13. OSP Żyraków – dyskwalifikacja
14. OSP Brzeźnica Wola – dyskwalifikacja

Ćwiczenie bojowe
1. OSP Zwiernik – 45,67
2. OSP Korzeniów – 45, 72
2. OSP Łęki Dolne – 45,72
4. OSP Góra Motyczna – 47,81
5. OSP Pustynia – 52, 56
6. OSP Dębowa – 52,73
7. OSP Siedliska Bogusz – 54,0
8 OSP Nawsie Brzosteckie – 57,58
9. OSP Czarna – 62,36
10. OSP Dębica Kędzierz – 71,34
11. OSP Borowa – 103, 28

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

1. OSP Korzeniów - 105,98
2. OSP Łęki Dolne – 106,52
3. OSP Góra Motyczna – 109,61
4. OSP Zwiernik – 110,27
5. OSP Pustynia – 114,62
6. OSP Dębowa – 117,00
7. OSP Siedliska Bogusz – 125,40
8. OSP Nawsie Brzosteckie – 125,58
9. OSP Czarna – 138,10
10. OSP Dębica Kędzierz – 149,84
11. OSP Borowa – 171,98

Nasza drużyna wystąpiła w składzie:

Sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami:
1: Morawski Mariusz
2: Wadas Szczepan
3: Jałowiec Mariusz
4: Wadas Marcin
5: Buras Kamil
6: Mazur Sławomir
7: Jurek Dawid

Ćwiczenie Bojowe:
Dowódca - Podgórnik Stanisław
Przodownik I roty - Wadas Marcin
Pomocnik I roty - Buras Kamil
Przodownik II roty - Mazur Sławomir
Pomocnik II roty - Jurek Dawid
Rozdzielaczowy - Morawski Mariusz
Łącznik - Wadas Szczepan
Mechanik - Gęza Mirosław
Rezerwowy - Jałowiec Mariusz

Dziękujemy wszystkim naszym wiernym kibicom za przybycie i doping. Zapraszamy do galerii i wideogalerii, gdzie można zobaczyć zdjęcia oraz krótki filmik z zawodów.


Zabezpieczanie trasy Maratonu Kolarskiego.
30.08.2009

30 sierpnia 2009 roku odbył się Maraton Kolarski na trasie Lwów – Kraków. Nasza jednostka wraz z kolegami z OSP Pilzno zabezpieczała trasę wyścigu przez miasto Pilzno. Podczas przejazdu maratonu wstrzymano ruch na ulicach: Rynek, Witosa, Kraszewskiego, 3 Maja, Słowackiego, Akacjowej oraz Lwowskiej.


Uroczystość Pogrzebowa dh Edwarda Furmana w Jodłowej.
21.08.2009

Udział Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej na czele z Pocztem Sztandarowym w Uroczystości Pogrzebowej śp. dh Edwarda Furmana – Komendanta Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Jodłowa oraz naczelnika OSP Jodłowa.


Odpust w Sanktuarium w Przeczycy
16.08.2009

„Maryjo, Któraś w Przeczycy tron łaski obrała,
obdarzaj nas swoją opieką”

Jak co roku, 16 sierpnia o godzinie 18.00, w ramach Uroczystości Odpustowej w Sanktuarium Matki Bożej w Przeczycy, odbyła się Msza Święta dla Straży Pożarnej i służb mundurowych. W tej Uroczystości brali udział również druhowie OSP Zwiernik, na czele z Pocztem Sztandarowym.

(Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości OSP Pilzno)


Uroczystość Ślubna Dh Mateusza
15.08.2009

15 sierpnia w Kościele Parafialnym w Pilźnie odbyła się Uroczystość Ślubna Pauliny Zyznawskiej oraz Dh Mateusza Proszowskiego – strażaka naszej jednostki. W tym szczególnym dla Nich dniu, podtrzymując zwyczaj towarzyszenia Młodym w drodze do lokalu weselnego, udaliśmy się na granicę naszej miejscowości, gdzie przygotowaliśmy „małą akcję gaśniczą” a następnie w asyście samochodu bojowego poprowadziliśmy orszak weselny pod Dom Kultury w Zwierniku. W imieniu Zarządu OSP z bukietem kwiatów przedstawiciele naszej jednostki złożyli Młodym życzenia. Z tego miejsca wszyscy Druhowie OSP składają gratulacje nowo upieczonej Parze Młodej oraz życzą powodzenia i szczęścia na nowej drodze życia.
Zapraszamy do galerii i wideogalerii, gdzie można zobaczyć krótki filmik oraz zdjęcia z Uroczystości.


65 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
01.08.2009

„63 dni chwały…
dni, w których przyjaźń zastępowała broń…
a kilka chwil szczęścia…całe życie
a wszystko po to, by pokazać światu,
czym dla Polaka jest…WOLNOŚĆ"

Oddając cześć poległym w obronie Naszej Ojczyzny w Powstaniu Warszawskim 1944r. w całym kraju zawyły syreny. Również i nasza jednostka pamięta o Żołnierzach, którzy oddali życie za wolność Polski. O godz. 17, godz. „W” rozległ się dźwięk syreny alarmowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Zwierniku.

Cześć Ich pamięci!!!Uroczystość Odpustowa w naszej parafii.
26.07.2009

Udział Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej na czele z Pocztem Sztandarowym w Uroczystości Odpustowej ku czci św. Anny - patronki naszej parafii.


Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pilźnie.
19.07.2009

Poczet Sztandarowy reprezentował naszą jednostkę na Uroczystości Odpustowej w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia u Ojców Karmelitów w Pilźnie. Mszy Św. przewodniczył Metropolita Warmiński abp Wojciech Ziemba. W uroczystej sumie odpustowej brało udział 14 pocztów sztandarowych powiatu dębickiego i gminy Pilzno. Po skończonych obchodach wszyscy strażacy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Pana Stanisława Jarosza, Prezesa Firmy Taurus.


Spotkanie z mieszkańcami i sympatykami naszej straży.
12.07.2009

Po zawodach sportowo – pożarniczych, w których nasza jednostka zdobyła 1 miejsce, w remizie OSP odbyło się spotkanie z mieszkańcami i sympatykami naszej straży. Zwycięzcy odebrali gratulacje z rąk Sołtysa, Zarządu OSP oraz przybyłych gości. Wszyscy bawili się przy dźwiękach muzyki, którą przygotował zespół Delayt.


Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze o Puchar Burmistrza Miasta Pilzna
12.07.2009

Zmagania Strażaków w zawodach sportowo – pożarniczych już po raz kolejny zostały rozegrane na stadionie LKS Rzemieślnik Pilzno. Gospodarzem tegorocznej imprezy była jednostka OSP Parkosz. Wystartowało 11 drużyn, które rywalizowały w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7x50m z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym. Po ciężkiej walce nasza jednostka okazała się najlepsza, zdobywając 1 miejsce, dzięki czemu zakwalifikowała się do zawodów na szczeblu powiatowym.

Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco:
1 miejsce OSP Zwiernik – 109,26 pkt
2 miejsce OSP Pilzno – 112,90 pkt
3 miejsce OSP Łęki Dolne – 122,30 pkt
4 miejsce OSP Parkosz – 124,42 pkt
5 miejsce OSP Łęki Górne – 130,47 pkt
6 miejsce OSP Bielowy – 139,70 pkt
7 miejsce OSP Machowa – 145,76 pkt
8 miejsce OSP Strzegocice – 152,04 pkt
9 miejsce OSP Lipiny – 157,92 pkt
10 miejsce OSP Słotowa – 161,86 pkt
11 miejsce OSP Jaworze Dolne – 210,53 pkt

W zawodach wystąpiła też 1 drużyna kobieca oraz pokazowo 3 drużyny młodzieżowe.
Dziękujemy wszystkim naszym wiernym kibicom za przybycie, doping i wspaniałą zabawę.


50 lat OSP Podlesie Machowskie
13.06.2009

Jubileusz 50-lecia założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Podlesiu rozpoczęła Msza Św. celebrowana przez ks. Krzysztofa Barana i Kapelana OSP Gminy Pilzno ks. Grzegorza Nowaka. Podczas uroczystości została poświęcona figura Św. Floriana, przyznano też medale i odznaczenia „Za zasługi dla pożarnictwa” Druhom OSP Podlesie. Obecnych było dziewięć Pocztów Sztandarowych z Gminy Pilzno oraz sąsiednia jednostka OSP Pogórska Wola. Swoją obecnością zaszczycili: Burmistrz Pilzna Józef Chmura, Z-ca Burmistrza Jan Gałuszka, Z-ca Prezesa Zarządu Powiatowego OSP Andrzej Reguła oraz Członkowie Zarządu Gminnego OSP w Pilźnie. Naszą jednostkę reprezentowali Druhowie wraz ze Sztandarem OSP. Na koniec Gospodarze przygotowali dla wszystkich poczęstunek. Bardzo dziękujemy Kolegom z Podlesia za miłą gościnę.


Uroczystość Bożego Ciała
11.06.2009

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w tym roku miała szczególny wymiar dla Naszej Parafii. O godz. 11.00 rozpoczęła się Msza Święta, po której przeszliśmy procesją do 4 ołtarzy rozmieszczonych w różnych punktach Naszej Miejscowości. Jednostka OSP Zwiernik zabezpieczała trasę przemarszu oraz uczestniczyła w procesji na czele z Pocztem Sztandarowym.


Gminne Święto Strażaka oraz Uroczystość poświęcenia samochodu bojowego OSP Strzegocice.
16.05.2009

O godzinie 17.00, uroczystą Mszą Świętą, rozpoczęliśmy organizowane już po raz czwarty, Gminne Obchody Dnia Strażaka. Dla druhów OSP Strzegocice był to wyjątkowy dzień, ponieważ z rąk Burmistrza Pilzna odebrali kluczyki oraz dokumenty do samochodu bojowego, przekazanego przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy. Poświęcenia wozu strażackiego dokonał Kapelan Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Pilzno Ks. Grzegorz Nowak. W Uroczystościach brało udział 10 pocztów sztandarowych, na czele z Komendantem Gminnym OSP w Pilźnie Dh Wacławem Jurkiem. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Komendant Powiatowy PSP Dębica, Starosta i V-ce Starosta Powiatu Dębickiego, Burmistrz Gminy Pilzno, Członkowie Zarządu Gminnego OSP w Pilźnie. Po skończonych obchodach Gospodarze zaprosili wszystkich uczestników na przygotowany poczęstunek. Bardzo dziękujemy Kolegom ze Strzegocic za miłą gościnę.


Uroczystość Św. Floriana – naszego patrona.
03.05.2009

„Święty Florianie miej ten dom w obronie, niechaj płomieniem od ognia nie chłonie”
O godzinie 16.00 na czele z pocztem sztandarowym uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej, sprawowanej w intencji Strażaków naszej jednostki i ich rodzin. Po zakończonej liturgii Ksiądz Proboszcz podziękował za dotychczasową owocną współpracę i pomoc na rzecz parafii.
Obchody naszego święta zakończyliśmy spotkaniem w remizie OSP, gdzie gościliśmy naszego Księdza Proboszcza Leszka Kosa oraz Radnego Rady Miejskiej w Pilźnie Pana Marcina Potempę.


Wielkanoc 2009
10.04.2009 - 11.04.2009

„Zmartwychpowstał Pan prawdziwie, Alleluja, Alleluja!!!” Wprowadzeniem Warty Honorowej rozpoczęliśmy w Wielki Piątek naszą „wielkanocną służbę”, którą pełniliśmy do północy. W Wielką Sobotę strażacy czuwali od świtu do zmierzchu, kiedy to wszyscy zebrali się przy obrzędzie poświęcenia ognia. Obchody Triduum Paschalnego zakończyła uroczysta Msza Rezurekcyjna, na której naszą jednostkę reprezentował Sztandar OSP . Przy tej okazji Zarząd OSP Zwiernik i wszyscy Strażacy składają mieszkańcom naszej miejscowości najserdeczniejsze życzenia Wielkanocne.


Pożegnanie druha z sąsiedniej jednostki
01.02.2009

Udział Pocztu Sztandarowego w składzie dh Robert Kula, dh Zbigniew Proszowski, dh Wojciech Proszowski w uroczystości pogrzebowej śp. dh Wacława Styca z OSP Łęki Górne.

Zebranie sprawozdawcze za rok 2008
17.01.2009

W sobotnie popołudnie strażacy naszej OSP spotkali się, aby podsumować mijający rok. Omawiano bieżące spraw jednostki, akcje ratowniczo-gaśnicze a także zastanawiano się nad planami na nowy 2009r. Na koniec nasz Naczelnik złożył wszystkim Druhom noworoczne życzenia. Swoją obecnością zaszczycił nas również Radny Rady Miejskiej w Pilźnie, Sołtys wsi Zwiernik pan Marcin Potempa.
Do grona członków OSP dołączył Dh Janusz Zyznar.


Nowa strona
6.01.2009

Po długich i cieżkich zmaganiach udało nam się wreszcie "odpalić" ;) nową stronę. Stopniowo będziemy uzupełniać stronę treścią. Zapraszamy do współpracy.

ROK 2008

Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii
11.11.2008

Uroczysta suma odpustowa, jak co roku odbyła się o godz. 11, po której w uroczystej procesji przeszliśmy wokół kościoła. Mszę Święta celebrował i kazanie wygłosił ks. Józef Wałaszek proboszcz parafii w Podegrodziu. Naszą jednostkę reprezentował Sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej oraz ponad 30 strażaków.


Odpust w Sanktuarium w Przeczycy
16.08.2008

Udział naszego pocztu sztandarowego w Uroczystości Odpustowej w Sanktuarium Matki Bożej w Przeczycy.

Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii
26.07.2008

W Nasze parafialne Święto wszyscy druhowie OSP wzięli udział w uroczystej sumie odpustowej w naszym kościele, oraz procesji przy towarzyszeniu sztandaru OSP.


Uroczystość Konsekracji nowego kościoła
w Łękach Górnych

28.06.2008

28 czerwca 2008 roku w Łękach Górnych ks. Biskup Wiktor Skworc, Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej uroczyście konsekrował nowo wybudowany kościół pod wezwaniem Chrystusa Króla. Naszą jednostkę reprezentował poczet sztandarowy oraz Komendant Gminny OSP w Pilźnie Dh Wacław Jurek.


Wycieczka nad Solinę
21.06.2008

W sobotę 23 czerwca Druhowie naszej jednostki wraz z rodzinami udali się na wycieczkę. Celem podróży była zapora wodna w Solinie. Po drodze zwiedziliśmy Sanktuarium Św. Jana z Dukli i drugą, mniejszą zaporę w Myczkowcach. Pogoda dopisała i wszyscy bawili się świetnie. Następny nasz cel Zakopane.


Uroczystość Bożego Ciała
22.05.2008

Obchody Uroczystości Bożego Ciała rozpoczęły się Mszą Św. w kościele parafialnym. Naszą jednostkę reprezentował Poczet Sztandarowy w asyście Strażaków OSP Zwiernik. Po Mszy Św. wszyscy udali się z procesją do czterech ołtarzy, które ustawione były wokół kościoła.


Uroczysta Msza Św. w intencji Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Pilzno
10.05.2008

Już trzeci raz wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Pilzno zebrały się w Strzegocicach, aby podziękować Matce Boskiej Fatimskiej za Jej opiekę nad Strażakami, kiedy Ci pomagają potrzebującym. W Mszy Św. uczestniczyło 9 Pocztów Sztandarowych. Ksiądz Kapelan Grzegorz Nowak w swojej homilii ukazał postawę strażaka ochotnika i jego poświecenie podczas akcji ratunkowych. Gminne Święto Strażaków zakończyło sie obfitym poczęstunkiem przygotowanym przez Druhów OSP Strzegocice, którym bardzo gorąco dziękujemy za gościnę.

Obchody Dnia Strażaka
04.05.2008

W Dniu Patrona Strażaków, Św. Floriana, Druhowie naszej jednostki zgromadzili się na Mszy Św., aby podziękować Mu za opiekę. Po Nabożeństwie zebraliśmy się w Remizie OSP na wspólnym poczęstunku. Swoja obecnością zaszczycił nas Pan Sołtys wraz z Członkami Rady Sołeckiej. Dziękujemy Im za przybycie.

Warta Honorowa przy Grobie Pańskim
21.03.2008

Coroczna tradycja pełnienia Warty Honorowej przy Grobie Pańskim zebrała wszystkich członków naszej jednostki, aby wspólnie uczestniczyć w obchodach Triduum Paschalnego. W Wielki Piątek wystawiono Wartę, którą 32 Druhów pełniono do Mszy Rezurekcyjnej w Wielka Sobotę. W tym dniu również, cała jednostka na czele z pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystej Procesji Rezurekcyjnej, po czym wspólnie spotkaliśmy się na tradycyjnym Śniadaniu Wielkanocnym.


Zebranie sprawozdawcze za rok 2007
13.01.2008

W niedzielne popołudnie strażacy naszej jednostki spotkali się, by podsumować ubiegły 2007 rok. Komendant OSP przedstawił sprawozdanie z działalności, w którym podsumował udziały naszego zastępu w akcjach ratowniczo - gaśniczych, reprezentowanie jednostki przez poczet sztandarowy na szeregu uroczystościach oraz złożył życzenia noworoczne. W gronie Zarządu i obecnych Druhów podjęto dyskusję na temat planów na 2008 rok. Do grona nowych strażaków przyjęto:
- Dh Mariusza Jałowca
- Dh Krzysztofa Podgórnika.
Swoją obecnością zaszczycił nas Radny Rady Miejskiej w Pilźnie, Sołtys wsi Zwiernik Pan Marcin Potempa.

ROK 2007

Uroczystość Odpustowa na św. Marcina Bp-
patrona naszej Parafii.

11.11.2007

Sztandar OSP w asyście strażaków naszej jednostki uświetnił Uroczystość Odpustową 11 listopada w święto św. Marcina Bp. Tegoroczne święto zbiegło się w czasie z obchodami jubileuszu 10 - lecia posługi kapłańskiej naszego rodaka Ks. Bogdana Lebryka. Z tego miejsca Zarząd OSP składa Księdzu najserdeczniejsze życzenia w tym pięknym dniu jubileuszu. Po Mszy św. w uroczystej procesji przeszliśmy wokół kościoła a następnie udaliśmy się do Remizy OSP gdzie odbyło się krótkie zebranie, na którym omówiono bieżące sprawy jednostki.
Uroczystość ślubna i wesele Dh. Mirosława Gęzy.
13.10.2007

„ …i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską,
oraz że Cię nie opuszczę aż do śmierci…”

Dnia 13 października roku 2007 uroczyste „TAK” powiedzieli sobie Druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Zwierniku: Mirosław Gęza oraz jego przyszła małżonka Jolanta Dziurawiec. Mając w tradycji towarzyszyć „Młodym” na ich pierwszej wspólnej drodze, udaliśmy się do Łęk Górnych, skąd pochodzi Panna Młoda i gdzie odbyła się uroczystość ślubna i z pod kościoła na czele orszaku weselnego poprowadziliśmy ich samochodem bojowym do Domu Kultury w Zwierniku na przyjęcie weselne. Uroczyście podjechaliśmy pod lokal i stworzyliśmy „bramę wodną”, pod którą przejechali Młodzi a za nimi wszyscy zaproszeni goście. W imieniu Zarządu OSP z bukietem czerwonych róż, symbolizujących kolor Straży Pożarnej Komendant naszej jednostki wraz z członkami złożyli Młodym życzenia. Z tego miejsca wszyscy Druhowie OSP składają gratulacje nowo upieczonej Parze Młodej oraz życzą powodzenia i szczęścia na nowej drodze życia.


Spotkanie z kandydatem na posła
Panem Janem Pieniądzem.

07.10.2007

Zbliżające się wybory parlamentarne obfitują spotkaniami z kandydatami na posłów. W niedzielne popołudnie w naszej remizie odbyło się jedno z takich spotkań, uczestniczył w nim Pan Jan Pieniądz, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego, radny Sejmiku Wojewódzkiego 3 kadencji. Przedstawił wybrane tezy programu PSL. W spotkaniu wzięli udział chętni mieszkańcy naszej miejscowości oraz strażacy. Zadawano pytania dotyczące przyszłości Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce, dyskutowano nad bieżącą sytuacją jednostek, pytano o plany na przyszłość. Swoją obecnością zaszczycił nas też Burmistrz Pilzna, Pan Józef Chmura.

Nadanie tytułu Sanktuarium Maryjnego dla Klasztoru
O. Karmelitów w Pilźnie

02.09.2007

28 pocztów sztandarowych Straży Pożarnych z powiatu dębickiego uświetniła Uroczystość nadania tytułu Sanktuarium. Nasza jednostka w licznym 20 osobowym składzie uczestniczyła wraz ze sztandarem we Mszy Świętej i uroczystej procesji, po czym wszyscy strażacy zaproszeni zostali na poczęstunek. Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w galerii.


„Pierwszy raz” nowego sprzętu.
31.08.2007

Po długich staraniach Komendanta naszej jednostki Wacława Jurka w piątkowe popołudnie po raz pierwszy uruchomiliśmy nowy sprzęt pożarniczy – pompę szlamową oraz agregat prądotwórczy, które zostały zakupione ze środków Funduszu Ochrony Środowiska oraz Urzędu Miejskiego w Pilźnie.
Nowy sprzęt jest już przetestowany i gotowy do użycia. W galerii znajdują się zdjęcia z przygotowań nowych nabytków.


Uroczystość Odpustowa w Sanktuarium w Przeczycy
16.08.2007

Podtrzymując tradycje zjazdu straży z całego powiatu do Sanktuarium, nasza jednostka wraz z pocztem sztandarowym udała się tam celem wzięcia udziału we Mszy Św. oraz procesji i poświęceniu samochodów pożarniczych.

Uroczystość Odpustowa w kościele parafialnym
29.07.2007

Jak co roku w Nasze parafialne Święto wszyscy druhowie OSP wzięli udział w uroczystej sumie odpustowej w naszym kościele, oraz procesji przy towarzyszeniu sztandaru naszej jednostki.

Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze w Pustyni.
08.07.2007

Nasz jednostka startowała po raz 3 w zawodach powiatowych, pomimo wielkich starań zawiódł sprzęt i nie udało nam się zająć miejsca w czołówce.

Uroczystość poświęcenia sztandaru w jednostce
OSP Lipiny.

01.07.2007

Udział pocztu sztandarowego oraz delegacji strażaków w uroczystościach.

Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze
o Puchar Burmistrza Miasta Pilzna.

24.06.2007

W tym roku gospodarzem i organizatorem tej imprezy była nasza jednostka. Przygotowaliśmy tory konkurencji, sprzęt oraz oprawę wraz z poczęstunkiem dla wszystkich uczestniczących zawodników jak też zaproszonych gości i przybyłych kibiców. Zawody prowadził Komendant Gminny OSP w Pilźnie druh Wacław Jurek.

Uroczystość Bożego Ciała.
07.06.2007

Cała nasza jednostka wraz ze sztandarem wzięła udział w uroczystej Sumie i Procesji do 4 Ołtarzy wokół Parafialnego Kościoła.

Uroczystość nadania sztandaru
jednostce OSP Strzegocice.

12.05.2007

Udział pocztu sztandarowego oraz delegacji strażaków w uroczystościach.

Obchody święta naszego patrona Św. Floriana.
03.05.2007

O godz. 15 w naszym kościele parafialnym ks. Marek Obrzut odprawił Mszę Świętą w intencji naszej jednostki, strażaków i ich rodzin, wspomniał też o zmarłych druhach. We mszy uczestniczył poczet sztandarowy oraz druhowie naszej jednostki. W czasie Mszy ks. Marek podziękował wszystkim strażakom za ich bezinteresowne oddanie służbie drugiemu człowiekowi, prace na rzecz naszej wioski i parafii oraz zaangażowanie w życie społeczne. Po Mszy Św. wszyscy druhowie zebrali się na wspólnym poczęstunku w remizie OSP, gdzie omówiono bieżące tematy i podsumowano udział w akcji pożarowej. 
 
© Copyright by OSP Zwiernik